Nominowany do nagrody Grammy Adam Neiman został okrzyknięty jednym z czołowych pianistów swojego pokolenia. Z ugruntowaną międzynarodową karierą i encyklopedycznym repertuarem obejmującym ponad sześćdziesiąt koncertów, atysta występował jako solista z orkiestrami symfonicznymi Belgradu, Chicago, Cincinnati, Dallas, Detroit, Houston, Indianapolis, Minnesota, Saint Louis, San Francisco, Słowenia, Umbria i Utah, a także New York Chamber Symphony i National Symphony Orchestra w Waszyngtonie Współpracował z wieloma światowej sławy dyrygentami, w tym Davidem Athertonem, Jiri Belohlavekiem, Michaelem Francisem, Giancarlo Guerrero, Theodorem Gushlbauerem, Carlosem Kalmer, Uros Lajovic, Yoël Levi, Andrew Litton, Rossen Milanov, Heichiro Ohyama, Peter Oundjian, Leonard Slatkin, Osmo Vänska i Emmanuel Villaume. Jako uznany kameralista Adam Neiman wykonał szeroką gamę programów recitalowych w największych miastach i salach koncertowych Kanady, Włoch, Francji, Niemiec, Japonii, Meksyku, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

 

Pianista często występuje na festiwalach muzyki kameralnej na całym świecie, był członkiem dwóch nagradzanych zespołów: Trio Solisti i Corinthian Trio. Jako kompozytor, Neiman skomponował wiele znaczących utworów na orkiestrę symfoniczną, zespoły kameralne, fortepian solo i wokal. Jego wielopłaszczyznowa kariera obejmuje prestiżowe nominacje na stanowisko dyrektora artystycznego Manchester Music Festival w Vermont oraz pełnoetatowego członka wydziału fortepianu Chicago College of Performing Arts na Uniwersytecie Roosevelta. Jest także założycielem i dyrektorem generalnym Aeolian Classics, LLC. Jego obszerna dyskografia obejmuje niezliczone albumy solowe, koncertowe i kameralne dla takich wytwórni jak Aeolian Classics, Bridge, Lyric Records, Naxos, Onyx, Sono Luminus i VAI

 

Urodzony w 1978 roku, Neiman przyciągnął uwagę publiczności i krytyków od swojego debiutu w Los Angeles w wieku 11 lat w Royce Hall. W wieku czternastu lat zadebiutował w Niemczech na festiwalu Ivo Pogorelicha, a w wieku piętnastu lat zdobył drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Casagrande we Włoszech, będąc najmłodszym medalistą w historii konkursu. W 1995 roku Neiman został również najmłodszym w historii zdobywcą Gilmore Young Artist Award, a w następnym roku wygrał przesłuchania Young Concert Artists International. Jest dwukrotnym zwyciezcą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Giny Bachauer; otrzymał również specjalną nagrodę Artura Rubinsteina po ukończeniu studiów w 1999 roku. Recital na Uniwersytecie Warszawskim, będzie pierwszym występem w Polsce tego znakomitego wirtuoza i kompozytora.